Ndërlidhjet

Si funksionon vaksina e Pfizer dhe BioNTech?


Si funksionon vaksina e Pfizer dhe BioNTech?
Ju lutem të prisni

No media source currently available

0:00 0:00:49 0:00

Kompania amerikane Pfizer dhe ajo gjermane BioNtech thonë se vaksina që po zhvillojnë kundër koronavirusit, ofron mbrojtje 90 për qind mbrotje nga virusi. Ajo është testuar në 43,500 njerëz nga gjashtë shtete të botës. Por, si funksionon kjo vaksinë?

Facebook Forum

XS
SM
MD
LG