Ndërlidhjet

Paralajmërim për reaksion të kufizuar alergjik nga vaksina e Pfizerit


Paralajmërim për reaksion të kufizuar alergjik nga vaksina e Pfizerit
Ju lutem të prisni

No media source currently available

0:00 0:02:47 0:00

Rregullatori mjekësor britanik ka paralajmëruar që njerëzit që kanë një histori të reaksioneve serioze alergjike nuk duhet të marrin vaksinën kundër COVID-19 të kompanisë Pfizer dhe BioNTech, pasi dy punonjës të kujdesit shëndetësorë në Mbretërinë e Bashkuar përjetuan simptoma një ditë pasi morën dozën e parë. Ndërkohë, Kanadaja u bë vendi i tretë që miratoi vaksinën Pfizer/BioNTech dhe një grup këshillimor i Ushqimit dhe Barnave në SHBA rekomandojnë miratimin e vaksinës Pfizer/BioNTech për Shtetet e Bashkuara. (Përgatitën: Shkëlqim Hysenaj dhe Ibrahim Berisha)

Facebook Forum

XS
SM
MD
LG