Ndërlidhjet

Brenda fabrikës ku prodhohet vaksina e Pfizer/BioNTech


Brenda fabrikës ku prodhohet vaksina e Pfizer/BioNTech
Ju lutem të prisni

No media source currently available

0:00 0:05:11 0:00

Në Gjermani, kompania BionTech ka fabrikën e dytë evropiane, ku prodhohen vaksinat kundër COVID-19. Vaksina, që kjo kompani e ka zhvilluar në bashkëpunim me kompaninë amerikane, Pfizer, përdorë teknologjinë ARNm, që e mëson trupin se si të përballet me virusin. BioNTech njoftoi në mars se do të prodhojë deri në 2.5 miliardë doza të vaksinës. (Përgatitën: Bujar Tërstena dhe Mimoza Sadiku)

Facebook Forum

XS
SM
MD
LG