Ndërlidhjet

Evropa në luftë me zjarret

Evropa po përballet me zjarre si pasojë e valës së të nxehtit që po mbretëron ditëve të fundit. Autoritetet në Francë thanë se janë evakuuar mbi 16.000 persona nga zjarret në jugperëndim të vendit, teksa Spanja, Kroacia dhe Greqia po përballen po ashtu me zjarre. (Përgatiti: Syzanë Paçarizi)


Shfaq më shumë

XS
SM
MD
LG