Ndërlidhjet

Valë e re infektimesh godet Afrikën e Jugut


Valë e re infektimesh godet Afrikën e Jugut
Ju lutem të prisni

No media source currently available

0:00 0:05:22 0:00

Rusia raportoi numrin më të lartë të vdekjeve të lidhura me COVID-19 në një ditë të vetme këtë vit, në kohën kur raportohet për mungesë të vaksinave; Afrika e Jugut filloi kufizimet për 14 ditë pasi një valë e tretë e infeksioneve përfshiu vendin; Ministri i Shëndetësisë së Mbretërisë së Bashkuar Matt Hancock dha dorëheqje pasi u shfaqën incizime ku ai shihej duke puthur një ndihmëse në një kohë që ai po këshillonte britanikët që të respektonin rregullat e rrepta të distancimit fizik. (Përgatitën: Fatos Bytyçi dhe Arben Hoti)

Facebook Forum

XS
SM
MD
LG