Ndërlidhjet

"S'ka zgjidhje tjetër": Varfëria detyron afganët t'i shesin vajzat e tyre


"S'ka zgjidhje tjetër": Varfëria detyron afganët t'i shesin vajzat e tyre
Ju lutem të prisni

No media source currently available

0:00 0:01:21 0:00

Në provincën Badgis, në Afganistan, thatësira dhe varfëria ekstreme po i shtyjnë dhimbshëm shumë familje t’i shesin vajzat e tyre. Disa prej tyre janë ndërmjet 1 vjeç e gjysmë deri në gjashtë vjeç, dhe po shiten për 500 deri në 3.000 dollarë amerikanë. (Përgatitën: Trim Haliti dhe Arben Hoti)

XS
SM
MD
LG