Ndërlidhjet

Varianti Delta gjunjëzon botën


Varianti Delta gjunjëzon botën
Ju lutem prisni

No media source currently available

0:00 0:05:54 0:00

Varianti Delta ka rritur numrin e të infektuarve me COVID-19 në Shtetet e Bashkuara, me më shumë se 160,000 infeksione mesatarisht në ditë të raportuara në mbarë vendin kohëve të fundit; numri i të infektuarve në Rusi ka arritur në shtatë milionë raste me numrin zyrtar të përgjithshëm të vdekjeve me mbi 187,000; ministri italian i Shëndetësisë, Roberto Speranza thotë se qasja në vaksinat kundër COVID duhet të jetë "një e drejtë për të gjithë dhe jo një privilegj për një pakicë;" një ndeshje futbolli mes Brazilit dhe Argjentinës është pezulluar pasi zyrtarët brazilianë të shëndetësisë kundërshtuan pjesëmarrjen e tre lojtarëve argjentinas për të cilët ata thanë se thyen rregullat e karantinës. (Përgatiti: Arben Hoti)

Facebook Forum

XS
SM
MD
LG