Ndërlidhjet

Vatra e vetme e rezistencës ndaj talibanëve

Lugina e Panxhshirit mbetet e vetmja vatër rezistence kundër talibanëve në Afganistan, pasi militantët islamikë morën kontrollin e vendit. Ish-forcat qeveritare afgane kanë formuar atje një lëvizje rezistence, dhe po përgatiten për “konflikt afatgjatë”, por thonë se janë të gatshëm edhe të negociojnë me talibanët.

(Përgatiti: Trim Haliti)

Shfaq më shumë

XS
SM
MD
LG