Ndërlidhjet

Mogherini do të takohet me Thaçin dhe Vuçiqin


Përfaqësuesja e lartë e Bashkimit Evropian, Federica Mogherini ka njoftuar se dialogu mes Kosovës dhe Serbisë do të vazhdojë këtë javë. Ajo ka thënë se do të takohet me presidentin e Kosovës, Hashim Thaçi dhe atë të Serbisë, Aleksandar Vuçiq.

Facebook Forum

XS
SM
MD
LG