Ndërlidhjet

Vdekja e George Floydit nxit protesta ndërkombëtare

Protestat kundër vrasjes së afrikano-amerikanit, George Floyd në Mineapolis, kanë vazhduar në gjithë Shtetet e Bashkuara, në të cilat janë kërkuar ndryshime të politikave të zyrtarëve policorë si dhe çështje tjera të lidhura me racizmin. Përveç SHBA-së, protesta janë organizuar edhe në kontinentin evropian.

Trego më shumë

XS
SM
MD
LG