Ndërlidhjet

Vendimi i pritur për Karaxhiqin


Vendimi i pritur për Karaxhiqin
Ju lutem të prisni
Embed

No media source currently available

0:00 0:01:31 0:00

Gjykata Ndërkombëtare në Hagë ka kundërshtuar apelin e ish-liderit të serbëve të Bosnjës, Radovan Karaxhiq kundër dënimeve që i janë shqiptuar për gjenocid dhe krime të luftës në Bosnje Hercegovinë në vitet 1990, si dhe i është zgjatur dënimi 40-vjeçar me bugim të përjetshëm.

Facebook Forum

XS
SM
MD
LG