Ndërlidhjet

Vërshime katastrofike në Gjermani


Vërshime katastrofike në Gjermani
Ju lutem prisni

No media source currently available

0:00 0:01:48 0:00

Vërshimet e shkaktuara nga reshjet e mëdha të shiut i kanë marrë jetën dhjetëra personave në Gjermani, teksa shumë të tjerë konsiderohen të zhdukur, pas shembjes së dhjetëra shtëpive, më 15 korrik. Landi i Renit-Palatinatit dhe Renit Verior-Vestfalisë ishin dy shtetet më të goditura nga shiu i pazakontë, i cili ka bërë që lumenjtë të dalin nga shtretërit dhe të shkatërrojnë plot shtëpi. (Përgatiti: Trim Haliti)

Facebook Forum

XS
SM
MD
LG