Ndërlidhjet

Pas Evropës vërshohet edhe Kina


Pas Evropës vërshohet edhe Kina
Ju lutem të prisni

No media source currently available

0:00 0:01:03 0:00

Autoritetet në Kinë raportuar për 12 persona të vdekur dhe mbi 100,000 të evakuuar nga shtëpitë e tyre si pasojë e vërshimeve. Dhjetëra qytete në provincën Henan, duke përfshirë kryeqytetin e kësaj province, Zhengzhou, janë prekur nga vërshimet. Pamjet që kanë qarkulluar nëpër rrjete sociale kanë shfaqur njerëzit të mbuluar në ujë deri në kraharor. Rreth 700 pasagjerë në Zhengzhou besohet se janë bllokuar në tren për 40 orë.

Facebook Forum

XS
SM
MD
LG