Ndërlidhjet

Vetoja ruse rrezikon ndihmat jetike për sirianët


Vetoja ruse rrezikon ndihmat jetike për sirianët
Ju lutem të prisni

No media source currently available

0:00 0:02:03 0:00

Në një kamp në veriperëndim të Sirisë, Mohamad al-Abdullah varet nga ndihmat e Organizatës së Kombeve të Bashkuara për të trajtuar një lëndim shpine, i cili mund ta kishte lënë atë të paralizuar, po të mos kishin qenë dërgesat nga jashtë. Por, teksa Rusia po sinjalizon se dëshiron ta mbyllë korridorin e fundit për ndihmat në rajon, gjatë një votimi në Këshillin e Sigurimit të OKB-së, 17-vjeçari dhe miliona të tjerë sikur ai mund të humbin një kanal esencial për ndihma jetike. (Përgatitën: Trim Haliti dhe Arben Hoti)

Facebook Forum

XS
SM
MD
LG