Ndërlidhjet

Videot me dhunë ngrenë pikëpyetje rreth rekrutimit ushtarak në Ukrainë


Videot me dhunë ngrenë pikëpyetje rreth rekrutimit ushtarak në Ukrainë
Ju lutem prisni

No media source currently available

0:00 0:02:45 0:00

Disa video të publikuara online kanë shpërfaqur disa zyrtarë ukrainas të rekrutimit duke i tërhequr zvarrë disa civilë nëpër rrugë, dhe duke i futur në makina. Autoritetet kanë thënë se këto janë incidente të izoluara, mirëpo një avokat i Komitetit ukrainas të Helsinkit, ka thënë se ekzistojnë “goxha shumë” procedura gjyqësore kundër qendrave të rekrutimit (Përgatitën: Krenare Cubolli & Bujar Tërstena)

XS
SM
MD
LG