Ndërlidhjet

Vigjilje për gazetaren e vrarë bullgare


Vigjilje për gazetaren e vrarë bullgare
Ju lutem të prisni

No media source currently available

0:00 0:00:53 0:00

Qindra njerëz morën pjesë në një vigjilje më 8 tetor, në kryeqytetin e Bullgarisë, Sofje, për të nderuar gazetaren e vrarë, Viktoria Marinova. Policia tha se Marinova u vra në një sulm brutal dy ditë më parë, në të cilin u rrah, u përdhunua dhe u mbyt. Autoritetet thanë se po hetojnë vrasjen dhe nuk është ende e qartë nëse sulmi është i lidhur me punën e Marinovas si gazetare.

Facebook Forum

XS
SM
MD
LG