Ndërlidhjet

Diplomatë të lartë të BE-së vizitojnë Kosovën


Diplomatë të lartë të BE-së vizitojnë Kosovën
Ju lutem të prisni
Embed

No media source currently available

0:00 0:01:42 0:00

Presidenti i Komisionit Evropian, Jean-Claude Juncker, së bashku me shefen për Politikë të Jashtme dhe Siguri të BE-së, Federica Mogherini dhe Komisionerin për Zgjerim, Johannes Hahn po vizitojnë Kosovën. Në një konferencë për media, Juncker ka thënë se data e liberalizimit të vizave për Kosovën, varet nga përmbushja e kritereve, veçmas ajo e ratifikimit të Marrëveshjes së Demarkacionit. (Video: Bujar Tërstena)

Facebook Forum

XS
SM
MD
LG