Ndërlidhjet

Putin mohon ndërhyrjen në zgjedhjet presidenciale në SHBA


Putin mohon ndërhyrjen në zgjedhjet presidenciale në SHBA
Ju lutem të prisni

No media source currently available

0:00 0:01:33 0:00

Gjatë konferencës vjetore, të mbajtur në Moskë, presidenti rus, Vladimir Putin ka hedhur poshtë të gjitha akuzat se Rusia ka ndërhyrë në zgjedhjet në SHBA të mbajtura më 2016. Ai i ka quajtur këto pretendime si “fantazi”, të cilat, sipas tij, kanë për qëllim që të minojnë kredibilitetin e presidentit amerikan, Donald Trump. Putin tha se takimet në mes të diplomatëve rusë dhe zyrtarëve të fushatës së Trumpit janë “praktikë e pranueshme”. (Video: Reuters)

Facebook Forum

XS
SM
MD
LG