Ndërlidhjet

Lajm i jashtëzakonshëm

Të rinjtë: Siguria e sfiduar


Të rinjtë: Siguria e sfiduar
Ju lutem të prisni
Embed

No media source currently available

0:00 0:02:47 0:00

Të rinjtë nga rajone të ndryshme të Kosovës, që studiojnë në Prishtinë, thonë se siguria në përditshmëri, në ambientin ku jetojnë, është relative. Në rubrikën e përjavshme "VOX", ata shprehin mendimet e tyre për shkaqet që shkaktojnë drojën dhe pasigurinë e tyre. Sipas tyre, veprimet e papërgjegjshme të individëve, mungesa e preventivës së incidenteve dhe aksidenteve, mungesa e perspektivës, droja nga ndonjë sulm eventual terrorist, e të tjera, krijojnë pasiguri. (Video: Bujar Tërstena)

Facebook Forum

XS
SM
MD
LG