Ndërlidhjet

"Po i vrasin fëmijët": Civilët ukrainas nën sulme të vazhdueshme ruse


"Po i vrasin fëmijët": Civilët ukrainas nën sulme të vazhdueshme ruse
Ju lutem prisni

No media source currently available

0:00 0:01:59 0:00

Ndërtesat e banimit janë kapluar nga flakët në qytetin jugor ukrainas të Mikolajivit, më 7 mars. Qyteti ndodhet në një rrugë strategjike ndërmjet Hersonit, i cili është i okupuar nga forcat ruse, dhe qytet-portit të Odesës. Banorët e Odesës dhe të Zaporizhjas po përgatiten për t’i mbrojtur qytetet e tyre përballë sulmeve të pritshme ruse. Civilët ndodhen nën sulme të vazhdueshme nëpër Ukrainë, përfshirë në Kramatorsk, në lindje të vendit. (Përgatitën: Trim Haliti dhe Arben Hoti)

XS
SM
MD
LG