Ndërlidhjet

Vullkani nënujor shkëput Tongën nga bota


Vullkani nënujor shkëput Tongën nga bota
Ju lutem prisni

No media source currently available

0:00 0:00:49 0:00

Një re e madhe hiri është ngritur mbi shtetin ishullor të Tongës, pas një shpërthimi të fuqishëm të një vullkani nënujor, që shkaktoi cunami në Oqeanin Paqësor. Pamjet e para nga ajri tregojnë zona të mbuluara nga hiri vullkanik, teksa linjat e komunikimit mes Tongës dhe botës janë shkëputur. (Përgatitën: Trim Haliti dhe Ibrahim Berisha)

XS
SM
MD
LG