Ndërlidhjet

"S'ka kush t'i shpëtojë": Vdekja pllakos Sirinë e goditur nga tërmeti


"S'ka kush t'i shpëtojë": Vdekja pllakos Sirinë e goditur nga tërmeti
Ju lutem prisni

No media source currently available

0:00 0:01:59 0:00

Në qytetin verior sirian të Xhindiresit, të shkatërruar nga tërmeti, një burrë i tronditur qëndron pranë rrënojave të shtëpisë ku jetonte familja e tij. “Jemi tërësisht të thyer”, thotë Samer Al-Saraqbi, duke qarë me dënesë, pasi ka humbur 12 pjesëtarë të familjes, përfshirë nënën, motrën dhe familjen e saj – në katastrofën më të madhe të shekullit në rajon, e cila ua ka marrë jetën të paktën 11.000 personave në Siri dhe në Turqi. Kujdes: Përmbajtja mund të jetë shqetësuese për disa shikues! (Përgatitën: Trim Haliti dhe Bujar Tërstena)

XS
SM
MD
LG