Ndërlidhjet

Xhirimi shfaq ushtarët rusë duke refuzuar të luftojnë në Ukrainë


Xhirimi shfaq ushtarët rusë duke refuzuar të luftojnë në Ukrainë
Ju lutem prisni

No media source currently available

0:00 0:02:58 0:00

Një video e xhiruar nga një ushtar rus shfaq një mosbindje ushtarake në Ukrainë - teksa pjesëtarët e një njësiti inxhinierësh ushtarakë kundërshtonin komandantin e tyre dhe refuzonin të luftonin. Ndërkaq, disa fotografi të dërguara nga një tjetër ushtar i të njëjtit njësit tregojnë pamje nga një bodrum ku ata më vonë u mbajtën në arrest. Nënat e dy burrave kanë thënë se 20 ushtarë po mbahen në arrest para fillimit të një gjyqi ushtarak. (Përgatitën: Trim Haliti dhe Bujar Tërstena)

XS
SM
MD
LG