Ndërlidhjet

“Arti na jep guxim të shprehemi”


“Arti na jep guxim të shprehemi”
Ju lutem prisni

No media source currently available

0:00 0:24:15 0:00

Fuqizimi i gruas përmes artit në Kosovë, është tema e këtij episodi të Libertas, podkast i Radios Evropa e Lirë. Zana Hoxha, regjisore e teatrit dhe themeluese e festivalit FemArt dhe aktorja kosovare Anisa Ismaili flasin për pasionin e tyre që përveç si profesion, u është kthyer edhe në një kauzë të rëndësishme - zë i grave në nevojë.

XS
SM
MD
LG