Ndërlidhjet

Rritje e shpresës për zbulimin e vaksinës për COVID-19


Rritje e shpresës për zbulimin e vaksinës për COVID-19
Ju lutem prisni

No media source currently available

0:00 0:05:29 0:00

Numri i rasteve me COVID-19 ka kaluar 50 milionë në të gjithë botën; disa vende evropiane vazhdojnë izolimin, por një lajm premtues erdhi nga kompania farmaceutike Pfizer, e cila thotë se vaksina e saj eksperimentale duket të jetë 90 për qind efektive në provat në shkallë të gjerë. (Përgatitën: Shkëqim Hysenaj dhe Ibrahim Berisha)

Facebook Forum

XS
SM
MD
LG