Ndërlidhjet

Zgjedhjet për president në Maqedoninë e Veriut


Zgjedhjet për president në Maqedoninë e Veriut
Ju lutem të prisni

No media source currently available

0:00 0:00:48 0:00

Në Maqedoninë e Veriut mbahen më 5 maj zgjedhjet për presidentin e ri të shtetit. Në garë për zëvendësimin e kreut aktual, Gjorge Ivanov, janë Stevo Pendarovski i partive në pushtet dhe Gordana Siljanovska-Davkova e opozitës maqedonase.

Facebook Forum

XS
SM
MD
LG