Ndërlidhjet

Dhjetëra të vdekur nga zjarri në një qendër tregtare në Siberi


Dhjetëra të vdekur nga zjarri në një qendër tregtare në Siberi
Ju lutem të prisni
Embed

No media source currently available

0:00 0:00:33 0:00

Të paktën 64 persona janë vrarë dhe dhjetëra të tjerë janë plagosur si pasojë e nisjes së zjarrit në një qendër tregtare në Siberi. Dhjetë persona gjenden në spital nga incidenti që ka ndodhur në Kemerevo, rreth 3,000 kilometra në lindje të Moskës. Shërbimet e emergjencës kanë njoftuar se kulmi i qendrës tregtare është shkatërruar. Ende nuk dihen shkaqet e zjarrit, ndërsa zyrtarët kanë thënë se kanë nisur një hetim penal për këtë tragjedi. (Reuters)

Facebook Forum

XS
SM
MD
LG