Ndërlidhjet

Lajm i jashtëzakonshëm

Dhjetëra të vdekur nga zjarret në Kaliforni


Dhjetëra të vdekur nga zjarret në Kaliforni
Ju lutem të prisni
Embed

No media source currently available

0:00 0:00:46 0:00

Të paktën 23 persona kanë vdekur dhe qindra të tjerë konsiderohen të zhdukur, pas zjarreve që kanë shpërthyer në shtetin amerikan të Kalifornisë. Ndërkaq, mijëra të tjerë kanë humbur shtëpitë e tyre. Përderisa operacionet nga ajri për shuarjen e zjarreve kanë vazhduar mbi pyjet në Solano, zona të mëdha rezidenciale janë djegur plotësisht në qytetin Santa Rosa. (Video: Reuters)

Facebook Forum

XS
SM
MD
LG