Ndërlidhjet

Serbët protestojnë, KFOR-i ruan objektin komunal në Zveçan


Serbët protestojnë, KFOR-i ruan objektin komunal në Zveçan
Ju lutem prisni

No media source currently available

0:00 0:00:53 0:00

Protestues serbë janë mbledhur të martën e 30 majit para ndërtesës komunale në Zveçan, komunë e banuar me shumicë serbe në veriun e Kosovës, për të dytën ditë me radhë. Objektin komunal dhe zonën përreth po e ruajnë pjesëtarët e misionit të NATO-s në Kosovë, KFOR. Mes turmës së protestuesve që kanë dalë për të kundërshtuar kryetarin e ri shqiptar janë edhe kryetari i Listës Serbe, Goran Rakiq, dhe nënkryetari i subjektit, Igor Simiq.

XS
SM
MD
LG