Ndërlidhjet

Protestat e vazhdueshme në Iran hapën edhe këtë javë. Ngjarje tjetër që u shënua ishte arrestimi ish-kryeministrit të Kosovës, Agim Çeku, në Bullgari. Në Spanjë, shkrimtari Ismail Kadare u bë laureat i çmimit spanjoll për letërsi, “Princi i Asturias”. Pasoi inaugurimi i autostradës Durrës-Kukës-Morinë. Dhe në fund, lajmi që tronditi botën – Ndërroi jetë mbreti i muzikës pop, Majkëll Xhekson...

Të ndërlidhura

XS
SM
MD
LG