Ndërlidhjet

Thirrje për lirim të të burgosurve

  • RFE /RL

Përkrahësit e opozitës në Bjellorusi kanë ndezur qirinj para burgut në Minsk, ku po mbahen qindra aktivistë opozitarë. Ata ishin arrestuar gjatë protestës masive të 19 dhjetorit, e cila u zhvillua kundër rizgjedhjes së Aleksander Lukashenkos president. Në mesin e të burgosurve ka dhe disa kandidatë presidencialë.

Lexoni edhe këto:
Fyle: Arrestimet në Bjellorusi, të papranueshme
Lukashenko pohon fitoren, policia godet opozitën

Më shumë materiale

XS
SM
MD
LG