Ndërlidhjet

Tri dekada pa plumba

  • RFE /RL

Në nderim të viktimave të Arizonës, ku cak i sulmit ishte kongresistja amerikane Gabrielle Giffords...
Përpjekja për të vrarë kongresisten Gabrielle Giffords, ka tronditur dhe pikëlluar amerikanët. Giffords u qëllua në kokë më 8 janar dhe vazhdon të mbetet në gjendje të rëndë... Kishin kaluar mbi tri dekada që kur kongresistët amerikanë nuk ishin në shënjestër të plumbave...
XS
SM
MD
LG