Ndërlidhjet

Kandidati presidencial i republikanëve, Mit Romni, ka fituar zgjedhjet paraprake në shtetin e Uashingtonit.

Ai ka marrë 37 për qind të votave, ndërsa ish-senatori i Pensilvanisë, Rik Santorum, dhe kongresisti nga Teksasi, Ron Pol, kanë marrë secili nga 24 për qind.

Romnit i duhej një fitore para “Super të martës”, më 6 mars, ku 10 shtete mbajnë zgjedhjet pararpake në garën e republikanëve për t’u përballur me presidentin në detyrë, Barak Obama, në zgjedhjet e nëntorit.

Romni po përpiqet që të rimarrë veten si kandidat kryesor në partinë e tij, pas tri humbjeve që pësoi për një ditë në muajin e kaluar nga ish-senatori Santorum.(a.i.)

Lexoni edhe këto:
Mit Romni fitoi në Miçigen dhe Arizona
Me këngë në fushatë
XS
SM
MD
LG