Ndërlidhjet

Një vit nga kapja dhe vrasja e Gadafit


Një vit nga kapja dhe vrasja e Gadafit
Ju lutem prisni

No media source currently available

0:00 0:04:52 0:00

Një vit më parë më 20 tetor kolonel Muamar Kadafi u kap dhe u vra, më vonë, pas një përleshjeje në shtëpinë e tij në qytetin Sirte. Vrasja e Gaddafit i dha fund diktaturës më të gjatë në botë para një viti. Video: Reuters

XS
SM
MD
LG