Ndërlidhjet

Protesta në Sheshin "Nëna Terezë"


Në shenjë pakënaqësie ndaj takimit ndërmjet kryeministrit të Kosovës, Hashim Thaçi, me atij të Serbisë, Ivica Daçiq, dhe kundër bisedimeve të paralajmëruara me Serbinë, aktivistë të Vetëvendosjes, protestuan para ndërtesës së Qeverisë së Kosovës. Disa nga protestuesit, kanë pësuar lëndime, derisa njësitet speciale të Policisë së Kosovës po tentonin ta shpërndanin turmën.

XS
SM
MD
LG