Ndërlidhjet

Kroatët festojnë pas shfajësimit të gjeneralëve


Brohoritje gëzimi shpërthyen në sheshin kryesor të Zagrebit kur Dhoma e Apelit e Tribunalit të Hagës ka liruar nga akuzat ish-gjeneralët kroatë të luftës, Ante Gotovinën dhe Mlladen Markaçin.

XS
SM
MD
LG