Ndërlidhjet

Rritet numri i të prekurve me HIV, shkak migrimi


Virusi HIV/AIDS është relativisht i rrallë në Armeni, me pak më shumë se 1.300 raste të regjistruara zyrtarisht, por shkalla e infeksioneve është në rritje. Mjekët thonë se në shumë raste, armenët jetojnë jashtë vendit dhe e përhapin virusin pas kthimit në vend. Video: Lilit Harutyunyan, shërbimi armen i RFE/RL-së

XS
SM
MD
LG