Ndërlidhjet

Shpërthim në ambasadën amerikane në Ankara


Një sulm vetëvrasës jashtë Ambasadës së Shteteve të Bashkuara në Ankara ka vrarë vetë sulmuesin dhe një roje të sigurisë. Nga shpërthimi thuhet se është plagosur edhe një person tjetër, ndërsa stafi i ambasadës është evakuuar në lokacion të sigurt.

XS
SM
MD
LG