Ndërlidhjet

Hana Arënliu, edhe pse e vogël në moshë, vetëm shtatë vjeçare dhe dashuria ndaj kitarës ka bërë që ajo t'i mësojë notat e muzikës.

Hana është nxënëse e klasës së parë në Shkollën Fillore "Mileniumi 3", ndërsa mësimet për kitarë i ndjek në shkollën "Misbah&Friends".

Duart e vogla të Hanës, e bëjnë më të vështirë realizimin e veprave në kitarë.

Megjithatë, ajo tashmë është më e avancuar në këtë instrument, se sa nxënësit që janë 3 vjet me të vjetër se ajo.

I pëlqen muzika Rock dhe Pop.

Pasioni i saj, përveç muzikës, janë kafshët, sidomos qentë.

  • 16x9 Image

    Ariana Kasapolli - Selani

    Ariana Kasapolli - Selani ka lindur më 15.04.1980 në Prishtinë. Shkollimin fillor, të mesëm dhe universitar e ka ndjekur në Prishtinë, ku edhe ka diplomuar në Fakultetin e Gazetarisë. Si korrespondente e Radios Evropa e Lirë punon që nga viti 2009. Është e martuar dhe ka tre fëmijë.

Mendimi juaj

Trego komentet

XS
SM
MD
LG