Ndërlidhjet

Njëzet vjet burgim në rastin "Medicus"


Njëzet vjet burgim në rastin "Medicus"
Ju lutem të prisni

No media source currently available

0:00 0:02:08 0:00

Gjykata Themelore e Prishtinës, e udhëhequr nga Misioni Evropian për Sundimin e Ligjit në Kosovë, EULEX, ka shpallur sot fajtor urologun Lutfi Dervishin, me tetë vjet burgim e 10 000 euro, të birin Arban Dervishin, me shtatë vjet e tre muaj burgim e 2,500 euro, kurse Sokol Hajdinin me 3 vjet burgim. Islam Bytyqi dhe Sylejman Dulla janë dënuar me kusht, me nga një vit burgim. Video: EULEX

XS
SM
MD
LG