Ndërlidhjet

Jacobson "e tronditur" me sulmin ndaj EULEX-it


Tracey Ann Jacobson
Ambasadorja e Shteteve të Bashkuara në Prishtinë, Tracey Ann Jacobson, ka shprehur keqardhje për vrasjen e pjesëtarit të EULEX-it në rajonin e Zveçanit.

“Jam e tronditur me sulmin ndaj EULEX-it në veri, këtë mëngjes, dhe e trishtuar me humbjen e jetës”, ka shkruar Jacobson në Twitter.

Doganieri i EULEX-it, shtetas i Lituanisë, ka ndërruar jetë në spital në veri të Mitrovicës, si pasojë e plagëve të marra në sulm.

Për detajet, lexoni këtu.
XS
SM
MD
LG