Ndërlidhjet

Intervista me Malalan


Ikona e të drejtave të fëmijëve, Malala Yousafzai, u ka bërë thirje kritikëve në Pakistan që të mendojnë për mesazhet e saj, para se ta akuzojnë. Në një bisedë ekskluzive me korrespondentin e Radios Evropa e Lirë, Abdul Hai Kakar, Malala ka thënë se qëllimet e saj në promovimin e të drejtave të vajzave dhe grave, janë të pastra.

XS
SM
MD
LG