Ndërlidhjet

Në kërkim të dorëheqjes


Studentë, përfaqësues të shoqërisë civile e qytetarë i janë bashkuar sot protestës së studentëve të Universitetit të Prishtinë, në kërkim të dorëheqjes së rektorit Ibrahim Gashi, për siç thuhet, "aferat korruptive". Protestuesit kanë thyer bllokadën e Policisë së Kosovës dhe kanë kaluar në oborrin e Rektoratit të Universitetit të Prishtinës.

XS
SM
MD
LG