Ndërlidhjet

Operacioni i shpëtimit në metronë në Moskë


Operacioni i shpëtimit në metronë në Moskë
Ju lutem të prisni

No media source currently available

0:00 0:00:59 0:00

Ekipet e urgjencës kanë punuar për të prerë hekurat e dëmtuar të metrosë, ku një tren doli nga shinat në orët e pikut në mëngjes, duke vrarë të paktën 20 vetë dhe duke plagosur qindra të tjerë. Zyrtarët kanë përjashtuar terrorizmin si shkak i aksidentit, duke thënë se nuk ka prova të një shpërthimi dhe se të gjithë indikacionet cojnë te problemet teknike si shkaktare. (Reuters)

XS
SM
MD
LG