Ndërlidhjet

Panairi i trashëgimisë dhe artizanaleve


Në sheshin “Zahir Pajaziti” në Prishtinë po qëndron i hapur panairi i trashëgimisë dhe artizanaleve. Në panair janë ekspozuar vepra artizanale dhe punime dore të grave kosovare, si veshje tradicionale, instrumente muzikore, qilima të ndryshëm, zbukurime etj.

XS
SM
MD
LG