Ndërlidhjet

Video

Marshi "ecja për jetën"


Në Kosovë, u shënua fundi i muajit i që i dedikohet luftimit të kancerit në gji. Ceremonia për përfundimin e këtij muaji u mbajt në Prishtinë, në krye me presidenten e Kosovës, Atifete Jahjaga dhe përfaqësues politik e pjesëtarë të shoqërisë civile në vend. Zyrtarët shëndetësorë thonë se në Kosovë ndodhin përreth 200 raste të kancerit në gji për një vit.

XS
SM
MD
LG