Ndërlidhjet

Kalimi ilegal i kufirit Serbi - Hungari


Kalimi ilegal i kufirit Serbi - Hungari
Ju lutem të prisni

No media source currently available

0:00 0:03:14 0:00

Qytetarët e Kosovës, të cilët në mënyrë të paligjshme po përpiqen të shkojnë në vendet e Evropës perëndimore, përballen me mjaft vështirësi gjatë kalimit të kufirit ndërmjet Serbisë dhe Hungarisë. Një ekip i Radios Evropa e Lirë, nga Shërbimi për Ballkanin, ka vizituar zonën kufitare ndërmjet Serbisë dhe Hungarisë për të parë nga afër situatën.

XS
SM
MD
LG