Ndërlidhjet

Vendoset gurëthemeli i Ambasadës Amerikane


Përfaqësuesit e institucioneve vendore dhe ndërkombëtare, kanë marrë pjesë të mërkurën në fillimin e punimeve të objektit të Ambasadës së Shteteve të Bashkuara të Amerikës në Prishtinë. Ambasada amerikane, do të ndërtohet në lagjen “Arbëria”.

XS
SM
MD
LG