Ndërlidhjet

Fustanet si dhuratë solidarizimi


Fustanet si dhuratë solidarizimi
Ju lutem të prisni

No media source currently available

0:00 0:01:55 0:00

Në Prishtinë ka vazhduar mbledhja e fustaneve dhe fundeve për të kontribuar në instalacionin artisitik “Mendoj për ty” të artistes Alketa Xhafa-Mripa, i cili i dedikohet grave viktima të dhunës seksuale gjatë luftës, organizuar nga Këshilli Kombëtar për të Mbijetuarit e Dhunës Seksuale gjatë Luftës, i themeluar dhe i udhëhequr nga Presidentja e Republikës së Kosovës, Atifete Jahjaga. Instalacioni do të realizohet duke vendosur mijëra fustane dhe funde të grave në varëse të rrobave në fushën e stadiumit të Prishtinës, më 15 qershor.

XS
SM
MD
LG