Ndërlidhjet

Reshjet shkatërruese në Tetovë


Moti i keq të hënën në Tetovë, la 4 të vdekur, një të zhdukur dhe ka shkaktuar dëme të mëdha materiale. Reshjet e shiut kanë qenë aq të fuqishme, sa që kanë mjaftuar 15 minuta që lumi Pena të dalë nga shtrati dhe të vërshojë tërë qytetin. Gjendja më e rëndë paraqitet në zonat malore ku fshatra të tëra mbeten të izoluara për shkak të bllokimit të rrugëve nga drunjët dhe gurët.

XS
SM
MD
LG